Günlük Hayatımızı Kolaylaştıran Pratik Bilgiler

Burun Tıkanıklığına Tuzlu Su

Ilık suyun içerisine tuz dökün. Burnunuza hafifçe çekin, tuzlu su burundaki damarları açarak tıkanıklığı giderecek ve sizi rahatlatacaktır.

Kas Krampları İçin Nemli Havlu

Mikrodalga fırınınızda nemli havluyu 35-40 saniye kadar bekletin. Ağrıyan bölgenize nemli havluyu yerleştirin. Bu yöntem ağrı kesici kadar etkilidir.

Nefes Kokunuz Kötü İse Maydanoz

Herhangi bir sağlık probleminiz yoksa nefes kokusunun ilk sebebi susuzluktur. 1-2 bardak su içmek bunu önleyecektir. Yemek yanında maydanoz tüketin, bu da kötü nefes kokusunu engellemeye yardımcı olacaktır.

Siyah Noktalardan Kurtulmanın Doğal Yolu Su

Kan şekerinin düşük olması ve su tüketiminin az kaynaklanması siyah noktalara davetiye çıkarıyor. Bunu önlemek için her gün bol su için ve meyve tüketin. Geçmemesi durumunda dermatolog yardımı alın.

Çay Demlerken Limon ve Portakal Kabuğu Deneyin

Çay tüketimini seven bir toplum olduğumuzdan farklı ve damak zevkine uygun bir tat arayışında olabilirsiniz. Çay demlenmeden limon, portakal veya elma kabuğu kullanmak lezzetli bir tat oluşturacak.

Kan Şekerini Düşürmek İçin Kuru Erik

Kendinizi aç hissettiğinizde kuru erik tüketin. Kuru erik kan şekerini düşürerek açlığınızı bastıracaktır.

Kahvenin Taze Kalması İçin Küp Şeker

Aldığınız kahve hemen bayatlıyor ve onu içerken istemsizce içiyorsunuz. Çözüm ise cam kavanoza dökmeniz ve içerisine 2 adet küp şeker atmanız. Böylelikle ilk günkü gibi tazeliğini kaybetmeyecektir.

Meyve Salatasının Sararmasına Çözüm Limon

Meyve salatasını her mevsim tercih ederiz. Servis edildikten sonra sararan meyveleri önlemek için ise servis tabağının içine 1 kaç dilim limon dilimleyin. Dilerseniz limon dilimlerini servis etmeden önce içinden alabilirsiniz. Sararmayı önlediğini göreceksiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!