Grip ve Soğuk Algınlığına Karşı Karabaş Bitkisi

Kış aylarında soğuk algınlığı belirtileri hafif öksürük, burun akıntısı ile başlar. Ve bulaşıcı etkisi olduğundan yakınlarınıza da bulaştırma ihtimali yüksektir. 1-2 hafta süre içinde iyi olmanız mümkün. Soğuk algınlığı öğrencilerin okulundan geri kalmasına sebep olurken büyüklerin ise çalışırken güç kaybına neden olarak gün içinde bitkin düşmelerine neden olmaktadır.

Karabaş bitkisi ile soğuk algınlığı ve grip gibi bulaşıcı hastalıklara son vermek için vereceğimiz karışımı uygulamanız gerekiyor.

Grip ve soğuk algınlığına karşı önerimiz nar kabuğu ile beraber karabaş bitkisi. Üç tane bir lira büyüklüğünde nar kabuğunu kaynamakta olan 1,5 su bardağı suya (klorsuz) atın ve kısık ateşte beş dakika kadar kaynatın, beşinci dakikadan sonra 3 başak karabaş bitkisi atın ve üç dakika kadar daha kaynatın. Daha sonra ocaktan alıp süzerek ılımaya bırakın. Ilıdıktan sonra günde bir defa aç karnına bir su bardağı tüketin. Bu uygulamaya bir hafta ara vermeden devam edin. Bir haftanın sonunda kürü sonlandırın ve şikayetlerinizin seyrine göre tekrar uygulayabilirsiniz. Ayrıca bu karışımı akşam uyguladığınız zaman uykusuzluğa da iyi gelecektir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!