Ev Temizliğinde Pratik Çözümler

Kadınlar evde temizlik ve hijyen konusunda çok hassastır. Bazı kirler, çizikler, paslar geçmediğinde ise moral bozar. Bunun için pratik bazı çözümleri sizin için paylaşıyoruz.

Bitki yağı ve kabartma tozu ile inatçı lekelerden kurtulun

Neler Gerekli?

2 kaşık kabartma tozu

1 kaşık bitki yağı

Kabartma tozu ve bitki yağını karıştırın. Bez veya fırça yardımı ile bu karışımı dolaplarınıza sürün. 10 Saniyede inatçı lekelerden kurtulacaksınız!

Zeytinyağı ve sirke ile çizik kalmayacak

Neler Gerekli?

1/2 bardak zeytinyağı

1/2 bardak sirke

Hazırladığımız yarım bardak sirke ve zeytinyağını karıştırarak bez yardımı ile mobilyanızın çizilen bölümünü silmeniz yeterli olacaktır. Sonuç görülmeye değer!

Sadece tuz yardımı ile ütünüzü temizleyin

Ütü masasına ütü tabanını kapatacak kadar tuz atın. Ütünüzü en yüksek ısı derecesinde çalıştırın. Bunu yapmadan önce buhar özelliğinin kapalı olduğundan emin olun. Ve içerisinde kesinlikle su olmamalı. Ütü tabanını tuzlu bölgeye sürmeye başlayın. Kirin ve pasın yok olduğunu göreceksiniz.

Seramik fincanlardaki kahve ve çay keyfiniz yarım kalmayacak

Bir havluya 1 yemek kaşığı kadar karbonat dökün fincanı ovalayın. Fincanı bol su ile temizleyin. Çözünen lekeleri göreceksiniz.

Mutfak tahtası temizliği için sadece limon ve tuz

Tuz ve limonla birlikte tahtanızdaki istenmeyen kokulardan kurtulmak mümkün. Biraz tahtanın üzerine tuz serpin. Tuzu limonla tahtaya sürün. Tahtayı su ile yıkayın kokudan eser kalmayacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!