En İyi Yüksek Kalorili Sağlıklı Gıdalar

Kilo almak çok mu zor? Vücudunuza doğru miktarda eğri eklemek, güven düzeyinizi bir basamak yükseltmek mi istiyorsunuz? Daha sonra yüksek kalorili sağlıklı yiyecekler tüketmek zorundasınız. Çünkü ironik olarak, abur cuburlar ve sağlıklı yağlar kilo almak isteyenler için işe yaramıyor. Kilo vermek için yağsız kas kütlesi oluşturmaya, kemik yoğunluğunu artırmaya, hormonları dengelemeye ve cilde sağlıklı bir parlaklık kazandırmak için biraz deri altı yağ eklemeye yardımcı olacak yiyecekler tüketin.

Kilo alımı için Yüksek Kalorili Sağlıklı Gıdalar

Yumurta

Bütün yumurtalar besinlerle dolu. Yumurtada bulunan protein yağsız kas kütlesini inşa edilmesine yardımcı olur, ve su ve yağda çözünen vitaminler (B, C, A, D, E ve K), için hormon dengesini hücre işlevini geliştirmek ve kemik yoğunluğunu arttırır.

Tam Yağlı Süt

Kilo almaya çalışırken, tam yağlı ya da yağlı süt içinde bulunan sağlıklı yağlardan, mineraller ve proteinlerden faydalanmalısınız. Tam yağlı süt enerji verir, ayrıca iyi bir antrenman içeceğidir (muz ve birkaç tane çilek ile) kemikleri güçlendirmeye de yardımcı olur.

Tavuk Göğsü

Tavuk göğsü, güçlü kas yapısına yardımcı olan iyi bir yağsız protein kaynağıdır. Kilo almaya çalıştığınız için, tavuk göğsü ile cildinizi tüketebilirsiniz. Tavuk uyluklarının aksine doymamış yağ içerir.

Muz

Muz, diyet lifi, potasyum, protein, A, C ve folat vitaminleri ve sağlıklı yağlarla doludur. Günde 1-2 muz tüketmek enerji seviyenizi yükseltir, dayanıklılığınızı artırır ve kemiklerinizi güçlendirir. Güç dolu bir kahvaltı yapmak için bir muz, bir bardak süt ve birkaç kuruyemiş olabilir ya da aynı malzemelerle bir püre elde edebilir ve egzersiz yapmadan önce tüketebilirsiniz.

Fıstık Ezmesi

Fıstık ezmei yüksek kalorili yayma proteinin yapı blokları olan 20 amino asidin tamamı ile yüklenir . Ayrıca, fıstık ezmesindeki yağ sağlıklıdır ve biraz yağ ve kas kütlesi kazanmanıza da yardımcı olur.

Balık

Somon, ton balığı, ringa balığı ve morina gibi yağlı veya yağlı balıklar, sizi kalp hastalığından, obeziteden, diyabetten, koruyan çoklu doymamış yağ asitleri açısından zengindir.

Kurutulmuş Meyveler

Kuruyemiş, kuru hindistan cevizi ve kuru üzüm gibi kuru meyveler kalori, meyve şekeri, proteinler ve sağlıklı yağlarla doludur. Antrenmandan önce mutlaka tüketin.

Pirinç

Pirinç iyi bir karbonhidrat, vitamin ve mineral kaynağıdır. Pirinçte bulunan karbonhidratlar, sırasıyla kandaki, hücrelerdeki ve kaslardaki glikoz ve glikojen depolarını takviye etmeye yardımcı olur. Sonuç olarak, daha az yorgun hissedeceksiniz ve gün boyu aktif olacaksınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!