Aloe Vera Özlerinin Faydaları

Günümüzde çeşitli ilaçların yapımında cilt bakımında kullanılan bitkidir. Gelin faydalarını birlikte görelim:

1-Cildinizdeki yara ve yanık tedavileri için şifadır

Kan dolaşımını artırarak yara bölgesindeki iyileşmeyi hızlandırır, cildi güneş ışınlarından korur. Güneşli bir havada dışarı çıkmadan önce aloe vera kremi sürdüğünüzde farkı sizde göreceksiniz.

2-Kabızlığı önler

Bağırsaklarınızı temizleyerek sindirim sisteminin düzenine yardımcı olur.

3-Ağız içi problemlerinizi çözmeye yardımcıdır

Diş eti iltihabı, ağız içi iltihapları gibi sorunları çözmede yardımcıdır. Aloe vera özünü ezip ağzınıza sürdüğünüzde farkı hissedeceksiniz.

4-Mide yanması sorunu içinde aloe vera deneyin

Mide yanması hazımsızlık yaşıyorsanız bu kürü mutlaka deneyin. Bal, portakal suyu ve bir çorba kaşığı kadar aloe vera özünü bir bardak su ile karıştırın. Kahvaltıdan önce tüketmenizi öneriyoruz.

5-Akneye karşı etkili

Aloe vera özlü ürünleri cildinize sürdüğünüzde etkileyici farkını görmekteyiz. Aloe vera özlü sabun, losyon, krem kullanın sivilce, akne ve ciltte biriken yağ oranını azalttığını göreceksiniz.

6-Saçlarınız İçin Aloe vera

Saç için kullandığınız maddeler (fön makinesi düzleştirici) ve güneş ışınları saçlarınıza zarar verirken aynı zamanda yıpratır. Aloe vera özünü kullandığınızda daha parlak, ipeksi saçlar elde edeceksiniz. Ayrıca kepek önleyicidir.

7-Zayıflatıcı etkisi vardır

Aloe vera özünü limon ile karıştırarak detoks suyu elde edebilirsiniz. Bununla birlikte vereceğimiz karışımı mutlaka deneyin:

  • 1 adet limonun suyu
  • 1 yemek kaşığı kadar bal
  • 1 orta boy temizlenmiş aloe vera yaprağı

Bu kürü karıştırıp süzün. Sabah aç karnına için. Kahvaltı öncesi sindirdiğiniz bu kür yapacağınız spor ile birlikte zayıflamanıza da yardımcı olacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!