Ağız Kokusuna Bitkisel Çözüm Adaçayı

Ağız kokusunun başlıca sebepleri diş çürüğü, ağızdan nefes alıp vermek, mide rahatsızlıkları, solunum yolu enfeksiyonu, karaciğer ya da bağırsak rahatsızlıkları, dilde oluşan yara enfeksiyon olabilir. Aç olduğunuzda koku daha çok hissedilir sizi ve çevrenizdekileri rahatsız edebilir. Koku çok derin hissediliyorsa başka hastalıklara davetiye çıkarabilir. Bunun için doktor yardımı alabilirsiniz. Sizler için bitkisel çözümü olan adaçayı karışımını paylaşıyoruz.

Adaçayı tıbbi amaçla da kullanılan mucizevi bir bitkidir. Öksürüğe, boğaz ağrısına, farenjite, bademcik ve diğer boğaz enfeksiyonlarına faydasını hepimiz bilmekteyiz. Bununla birlikte ağız kokusunu engellediğini de öğreneceksiniz.

Ağız Kokusuna Karşı Ne Yapabilirsiniz?

Her gün, ağız temizliği yapıldıktan sonra bir kere Adaçayı bitkisi ile gargara yapmanız ağzınızdaki bakterilere ve ağız kokusuna karşı güçlü bir engelleyici özellikte.

Bu Karışım Nasıl Hazırlanır?

Bir su bardağı kadar suya bir tatlı kaşığı Adaçayı bitkisi ilave ederek on dakika kapağı kapalı olarak demleyin. Demleme süresinden sonra bitki daha fazla suyunun içinde bekletilmeden süzülerek ayrılır. Günde iki-üç kere Adaçayı bitkisi ile gargara yapılır. Ayrıca her gün beraberinde bir ay boyunca bir çay bardağı Adaçayı bitkisi içilmesi ise koruyucu ve önleyici olacak ağız kokunuzdan eser kalmayacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!